• Drodzy Mieszkańcy,Ten film warto przejść wspólnie, w kilka osób. Dzięki temu łatwiej będzie zobaczyć, jak różnie postrzegamy świat, sytuacje, których jesteśmy świadkiem. Jeśli będziesz oglądać film z dzieckiem, pozwól mu pokierować losami bohatera, aby móc zaobserwować różnice w postrzeganiu społecznym między tobą a dzieckiem. Pytaj, dociekaj, nie wyszydzaj. To dobra droga do zrozumienia.
    • „Zwiększenie świadomości młodzieży szkolnej z klas 0-3 uczęszczającej do Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1 w Knurowie, na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa i zasad panujących podczas poruszania się w drodze do szkoły i ze szkoły jak również w życiu codziennym”.
    • „Zielona Pracownia w SP nr 1 im. Powstańców Śląskich – Pracownia eko-odkrywców”.
      Gmina Knurów otrzymała dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
      i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach Konkursu Zielona Pracownia 2023 na realizację zadania pn: „Zielona Pracownia w SP nr 1 im. Powstańców Śląskich – Pracownia eko-odkrywców”.
    • Realizacja programu Aktywna tablica

• Gmina Knurów otrzymała dotację z budżetu państwa, w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica”, na realizację programu w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich w Knurowie..