Menu główne

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane
 • Co słychać w zerówce?

  I kochały się te misie, przytulały swoje pysie……

  Piątek 23 listopada 2018r w zerówkach był  Światowym Dniem Pluszowego Misia , który w tym roku wypadał w niedzielę  25 listopada. Właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. O samego rana w salach roiło się od pluszaków. Cały dzień był poświęcony nie tylko ulubionym maskotkom, ale także misiom z bajek i niedźwiedziom z lasu. Dzieci oglądały filmy, wykonały prace plastyczne, zjadły małe co nieco. Cały dzień towarzyszyła im  duża maskotka Kubusia Puchatka.

   

  Co słychać w zerówce? - Obrazek 1


  Młody górnik zerwał dziś skamieniały liść…

  We wtorek 4 grudnia 2018r. do zerówek przyszedł gość, który tego dnia obchodził swoje święto. Dzieci przywitały go tak, jak potrafią najlepiej – wierszami i piosenkami.  Górnik opowiedział im ciężkiej i niebezpiecznej pracy, ich patronce św. Barbarze, dobrym duchu kopalni Skarbniku. Dzieci z uwagą słuchały opowiadania zaproszonego gościa. Dziękując mu za  wizytę zaśpiewały tak gromkie „Sto lat!”, że usłyszeli je na pewno wszyscy górnicy zamieszkujący okolicę naszej szkoły.

  Co słychać w zerówce? - Obrazek 2 Co słychać w zerówce? - Obrazek 3 Co słychać w zerówce? - Obrazek 4 Co słychać w zerówce? - Obrazek 5

 • Geometria inaczej

  Dnia 15 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 4a uczestniczyli w lekcji geometrii przeprowadzonej w wirtualnej rzeczywistości za pomocą programu Neo Trie VR. Zajęcia odbyły się w szkole podstawowej w Żernicy. W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się z elementami programu Neo Trie VR : obserwacjami trójwymiarowymi, projektowaniem figur płaskich i brył przestrzennych, kopiowaniem i malowaniem brył. Udział w zajęciach był dużą motywacją uczniów do nauki geometrii, dobrą zabawą i współzawodnictwem. Zapraszamy do foto galerii.

 • Szczepienia ochronne

  W poczuciu troski o zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych.

  2018.11.08_list_MEN_GIS_rodzice.pdf

 • Profilaktyka - grypa

  W związku ze zbliżającym się sezonem wzmo-
  żonych zachorowań na grypę w Polsce,
  Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna 
  w Gliwicach udostępnia materiały
  informacyjno – edukacyjne. 
  Fw__Profilaktyka_grypy.zip
 • Pneumokokom mówimy: Szczepimy!!!

  Kampanię pt. „Pneumokokom mówimy: Szczepimy!!!” skierowana do rodziców celem podniesienia ich wiedzy na temat pneumokoków. Więcej informacji na stronie: http://szczepimy.com.pl/

  Kampania uzyskała patronat honorowy Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Rzecznika Praw Dziecka.

 • Karta ŚKUP dla uczniów

  INFORMACJE DOTYCZĄCE KARTY ŚKUP NA BEZPŁATNE PODRÓŻOWANIE
  KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ KZK GOP NA TERENIE METROPOLII
  DLA UCZNIÓW OD 7 DO 16 ROKU ŻYCIA

  Miejska Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Śląskich w Knurowie informuje o możliwości uzyskania kart ŚKUP bez uiszczenia opłaty pod warunkiem posiadania kodu TOKEN.
  1. Osoby, które same będą zamawiać kartę ŚKUP będą mogły otrzymać za pośrednictwem szkoły kod - TOKEN - warunkiem uzyskania kodu jest wypełnienie oświadczenia nr 1.
  2. Osoby, które nie są zainteresowane uzyskaniem karty ŚKUP lub już ją posiadają zobowiązane są do wypełnienia oświadczenia nr 2.
  3. Osoby, które chcą zamówić kartę ŚKUP za pośrednictwem szkoły zobowiązane są do wypełnienia oświadczenia nr 3.

  NIEPRZEKRACZALNY CZAS SKŁADANIA WNIOSKÓW MIJA 30 MAJA 2018 R.

  Wzór wniosku - Wniosek_karta_SKUP.pdf

 • Działania SU

  Samorząd Uczniowski włączył się w jesienną akcję ekologiczną „Oddaj zużyty telefon komórkowy”. Nasza szkoła za wyróżniającą aktywność
  i skuteczność uzyskała nagrodę w postaci kuponów firmy Sodexo. Wartość bonów została przeliczona według ilości zebranych telefonów komórkowych bez baterii i pomnożona przez 5 zł. Samorząd Uczniowski MSP1 wzbogacił się o kwotę 40 zł. Kolejna edycja będzie miała miejsce
  w marcu – maju br. z okazji Dnia Ziemi 2017.

 • Konkurs Wiedzy Biblijnej JONASZ

  W poniedziałek 27 lutego w naszej szkole został przeprowadzony etap rejonowy Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz”, do którego przystąpiło 12 uczniów z MSP1 i MSP2.

  Uczniowie ci po raz drugi zmagali się z tekstem Ewangelii wg św. Jana.

  Do finału, który odbędzie się 24 kwietnia w Kurii Diecezji Bielsko – Żywieckiej zakwalifikowali się:

  Mateusz Morgaś – 25,0 pkt (MSP2)

  Karol Karpiński – 24,5 pkt (MSP2)

  Julia Kołodziejak – 24,5pkt (MSP1)

  Jakub Malcherek – 24 pkt (MSP1)

  Marek Mosz – 23 pkt (MSP1)

 • Uniwersytet Śląski Dzieci

  W ostatnich latach w Europie i na całym świecie, a ostatnio także i w Polsce powstały Uniwersytety dla dzieci. Funkcjonują one przy uczelniach wyższych. Istotą koncepcji "uniwersytetów dzieci" jest organizowanie zajęć edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych, prowadzonych przez naukowców i nauczycieli akademickich w salach i aulach wydziałów uniwersyteckich.

  16 czerwca 2016 roku pani mgr Franciszka Rzepka miała okazję poprowadzić zajęcia pod hasłem: W świecie rebusów i zagadek matematycznych. Zobacz więcej

 • Pomoc dla zwierząt w schronisku

  Od 7 marca do 21 marca 2016 r. organizujemy pomoc dla zwierząt w schronisku, będącym pod opieką Pokochaj i przygarnij oraz Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami. Zobacz co możemy przynieść - img244.pdf

 • Nowa strona z materiałami dydaktycznymi dla dzieci

  Zapraszamy rodziców, pedagogów i nauczycieli do korzystania z nowopowstałej strony internetowej http://www.kreatywnydzieciak.pl/ Strona zawiera materiały dydaktyczne w postaci kolorowanek edukacyjnych, które można bezpłatnie pobrać i wydrukować. Publikacje promują wśród dzieci wartości takie jak zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, dbałość o historię i tradycję lokalną. Kolorowanki ze strony to idealne rozwiązanie dla rodziców dbających o rozwój swoich pociech, a także przydatne narzędzie dla pedagogów. Baza dydaktyczna kreatywnego dzieciaka stale się powiększa, aby w przyszłości oferować jeszcze więcej bezpłatnych materiałów do pobrania.

  Zachęcamy do odwiedzania strony i korzystania z materiałów dydaktycznych podczas zajęć
  w przedszkolach, szkołach czy świetlicach,
  a także do zabawy w domu. Zapraszamy również do bezpłatnego udostępniania kolorowanek na temat swojego miasta czy regionu i w ten sposób promowania swojej okolicy.

 • List do rodziców w sprawie czytania

  Zapraszam wszystkich rodziców do zapoznania się z treścią listu. List_do_rodzicow_w_sprawie_czytania.doc

 • Oferta edukacyjna naszej szkoły

  Prezentacja_szkoly.ppt

  Konkurs przedmiotowy SYNAPISK MEN

  Są już wyniki konkursu SYNAPSIK MEN. Sprawdź w zakładce SUKCESY UCZNIÓW. Wyniki pozostałych uczniów są dostępne u wychowawców klas II.

 • Kwesta PCK

  W pierwszą niedzielę adwentu tj. 29 listopada członkowie Szkolnego Koła PCK działającego przy Miejskiej Szkole Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich w Knurowie wraz z opiekunem wzięli udział w kweście zorganizowanej przez Zarząd Rejonowy PCK
  w Knurowie. Uczniowie naszej szkoły zebrali 659,73 zł. Za te pieniądze zostaną zakupione artykuły spożywcze i za pomocą paczek świątecznych trafią do rodzin potrzebujących wsparcia. img235.pdf

 • Akcja PCK "Wyprawka dla Żaka"

  We wrześniu i październiku zbieraliśmy w szkole artykuły szkolne: plecaki, piórniki, kredki, bloki rysunkowe, zeszyty itp. Dary te zostały przekazane dzieciom ze świetlicy środowiskowej PCK. Akcja została przeprowadzona przez szkolne koło PCK działające przy MSP nr 1 im. Powstańców Śląskich w Knurowie.

Wiadomości

Kontakt

 • MSP nr 1 im. Powstańców Śląskich w Knurowie
  44-190 Knurów
  ul. A. Słoniny 1

  Administratorem Danych Osobowych jest Miejska Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Śląskich z siedzibą w Knurowie.
 • 32 235 27 15 - budynek A
  ul. A. Słoniny 1

  32 235 27 54 - budynek B
  ul. ks. A. Koziełka 7

  e-mail: msp1@knurow.edu.pl

Galeria zdjęć