• Działanie priorytetowe w MSP1

• W naszej szkole od 1 lipca do 31 grudnia 2023r. prowadzone jest działanie priorytetowe pod nazwą:  „Zwiększenie świadomości młodzieży szkolnej z klas 0-3 uczęszczającej do Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1 w Knurowie, na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa i zasad panujących podczas poruszania się w drodze do szkoły i ze szkoły jak również w życiu codziennym”.

Podjęta współpraca z Policją w Knurowie w znacznej mierze przyczyni się do kształtowania właściwych zachowań uczniów i przestrzegania przez nich obowiązujących w szkole oraz w życiu codziennym  zasad i procedur bezpieczeństwa.

• „Zielona Pracownia w SP nr 1 im. Powstańców Śląskich

• – Pracownia eko-odkrywców”.

Gmina Knurów otrzymała dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
            i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach Konkursu Zielona Pracownia 2023 na realizację zadania pn: „Zielona Pracownia w SP nr 1 im. Powstańców Śląskich – Pracownia eko-odkrywców”.

W ramach uzyskanych środków w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich w Knurowie zostanie utworzona i wyposażona pracownia geograficzno-przyrodnicza. Stworzenie takiego miejsca przyczyni się do wzrostu świadomości ekologicznej na terenie Gminy Knurów, ponadto poprawi się komfort pracy uczniów i nauczycieli. Wykorzystanie zakupionych pomocy dydaktycznych wpłynie pozytywnie ma atrakcyjność zajęć oraz zdobywanie wiedzy.

Dofinansowanie: 48 000,00 zł

Całkowita wartość zadania: 60 000,00 zł