do oddziałów przedszkolnych.
Wyniki
Podaję do publicznej wiadomości nazwiska dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego w MSP1.
do oddziałów przedszkolnych.
Wyniki
Podaję do publicznej wiadomości nazwiska dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego w MSP1.
W dniach 12-14 maja 2021 r. odbędą się zebrania z rodzicami według harmonogramu.
zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do klasy I
Maj jest miesiącem szczególnym dla naszej szkoły, ponieważ wtedy obchodzimy Święto Patrona Szkoły. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, ze względu na zaistniałą sytuację owo świętowanie musi mieć zupełnie inną niż dotychczas formę. Spotkanie podczas uroczystej akademii jesteśmy zmuszeni przenieść do wirtualnej rzeczywistości, co też czynimy. Chcemy tym wyrazić swoją wdzięczność dla tych, którzy sto lat temu w sposób zdecydowany wyrazili swą chęć przynależności do Polski, którzy narażali życie, którzy przelali krew, którzy swą determinacją pokazali światu, jaka siła drzemie w Ślązakach.
Ponadto przygotowany materiał jest ukłonem w stronę tych, którzy wpisali się w bogatą historię naszej szkoły.
Z okazji jej święta życzymy wszystkim – Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom, Uczniom i wszystkim naszym Przyjaciołom wszystkiego co najlepsze!
Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym materiałem. Może wśród przywołanych wspomnień znajdziecie siebie? Zapewniamy, że gry dostarczą wiele zabawy, a zawartość rozbitego sejfu Genially będzie miłą rekompensatą poniesionego trudu.
do oddziału przedszkolnego w MSP1
Prosimy rodziców o składanie dokumentu potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego w terminie od 31 marca 2021 r. do 9 kwietnia 2021 r. (możliwe jest złożenie dokumentu w wersji elektronicznej – zeskanowany dokument powinien zawierać podpisy obojga rodziców).
Niezłożenie dokumentu w określonym terminie jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w oddziale przedszkolnym.
Żłobki i przedszkola tylko dla medyków
Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, zamknięte zostaną żłobki i przedszkola. Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).
Więcej informacji pod linkiem:
do 11 kwietnia uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych będą uczyli się zdalnie....
to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkół i placówek wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej. Również uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych: sportowych, mistrzostwa sportowego, szkół z oddziałami sportowymi i oddziałami mistrzostwa sportowego będą realizowali wszystkie zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W pozostałych przypadkach zostają utrzymane dotychczasowe zasady.
Nowe zmiany obowiązujące od 22 marca do 11 kwietnia
Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.
Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.
Co pozostaje bez zmian do 11 kwietnia
Placówki wychowania przedszkolnego nadal pracują bez zmian, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.
Do 11 kwietnia zostaje przedłużone kształcenie na odległość dla szkół:
Zasady działania szkół i placówek specjalnych pozostają również bez zmian.
Organizacja praktycznej nauki zawodu, w tym nauki dla uczniów branżowych szkół I stopnia będących młodocianymi pracownikami, zostaje utrzymana na dotychczasowych zasadach.
Ponadto dyrektor szkoły nadal ma obowiązek organizowania nauczania zdalnego lub stacjonarnego na terenie szkoły ze względu na rodzaj niepełnosprawności ucznia lub – ma taką możliwość – ze względu na inne przyczyny uniemożliwiające uczniowi naukę zdalną w domu.
Dyrektorzy szkół nadal mogą organizować uczniom klas ósmych oraz klas maturalnych konsultacje indywidualne lub w małych grupach.
Dyrektor szkoły, centrum lub placówki może udostępnić pomieszczenia w szkole, centrum lub placówce do przeprowadzania poszczególnych stopni konkursów, olimpiad lub turniejów, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.
Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Rozporządzenie zostało skierowane do publikacji w Dzienniku Ustaw. Wejdzie w życie 22 marca br.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji i Nauki
Rekrutacja do klasy pierwszej rusza od 15 marca 2021 r.
INFORMACJA DLA RODZICÓW
Szanowni Rodzice! Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami dotyczącymi rekrutacji do publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Knurów na rok szkolny 2021/2022
Nabór do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2021/2022 odbędzie się przy pomocy elektronicznego systemu rekrutacji i rozpocznie się
15 marca 2021 r. o godz. 8:00, w tym dniu nastąpi otwarcie strony dla rodziców:
https://sp-knurow.nabory.pl/ Login do konta to PESEL dziecka, hasło rodzic ustala sobie sam. Jeden PESEL umożliwia założenie jednego konta.
Zasady przyjmowania do publicznych szkół podstawowych określone zostały w Rozdziale 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz.U. z 2020 r. poz. 910 z późn. zm.).
Ilekroć w niniejszej informacji jest mowa o rodzicach – należy przez to rozumieć także prawnych opiekunów dziecka oraz osoby (podmioty) sprawujące pieczę zastępczą nad dzieckiem (art. 4 pkt 19 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe).
Miejsce zamieszkania kandydata
W rekrutacji do publicznych szkół podstawowych istotne znaczenie ma miejsce zamieszkania kandydata. Miejscem zamieszkania dziecka pozostającego pod władzą rodzicielską jest miejsce zamieszkania rodziców albo tego z rodziców, któremu wyłącznie przysługuje władza rodzicielska lub któremu zostało powierzone wykonanie władzy rodzicielskiej.
Jeżeli władza rodzicielska przysługuje na równi obojgu rodzicom mającym osobne miejsce zamieszkania, miejsce zamieszkania dziecka jest u tego z rodziców, u którego dziecko stale przebywa. Jeżeli dziecko nie przebywa stale u żadnego z rodziców, jego miejsce zamieszkania określa sąd opiekuńczy (art. 26. Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny – Dz.U. z 2020 r. poz. 1740). Można mieć tylko jedno miejsce zamieszkania.
Rodzice, zapisując dziecko do szkoły po raz pierwszy wypełniają w formie elektronicznej Zgłoszenie o przyjęcie do publicznej szkoły, znajdujące się na stronie internetowej: sp-knurow.nabory.pl (załącznik nr 1). Osoby niemające dostępu do internetu wypełniają je odręcznie. Zgłoszenia w formie papierowej można pobrać w każdej szkole podstawowej lub wydrukować ze strony internetowej elektronicznego systemu.
Podpisy złożone na wniosku są potwierdzeniem zgodności podanych informacji ze stanem faktycznym.
Postępowanie rekrutacyjne i postępowanie uzupełniające na rok szkolny 2021/2022 jest prowadzone
w terminach określonych w Zarządzeniu Nr 36/MCE/2021 Prezydenta Miasta Knurów z dnia 27 stycznia 2021 r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Knurów.
Szczegółowe informacje na temat postępowania rekrutacyjnego uzyskają Państwo w każdej szkole podstawowej.
Od 15 marca 2021 r. wzory dokumentów znajdować się będą na stronie internetowej pod adresem
https://sp-knurow.nabory.pl/
powiadomienia o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM 10 w powietrzu
Ściągnij, uruchom – dbaj o siebie i innych.
więcej informacji pod linkiem:
egzaminu ósmoklasisty
a/ harmonogram i zasady przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty
b. zasady zaznaczania odpowiedzi na karcie odpowiedzi (dotyczy uczniów, którzy mają obowiązek zaznaczenia odpowiedzi na karcie)
c. zakaz wnoszenia do sali egzaminacyjnej urządzeń telekomunikacyjnych lub korzystania z takich urządzeń w tej sali
d. konieczność samodzielnego rozwiązywania zadań w czasie egzaminu.
na rok szkolny 2021/2022
Szanowni Państwo,
Minister Edukacji i Nauki ogłosił terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022.
i oddziałów przedszkolnych
na rok szkolny 2021/2022
Zgodnie z Zarządzeniem Nr 39/MCE/2021 z dnia 29 stycznia 2021 r. Prezydent Miasta Knurów ustalił terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Knurów na rok 2021/2022.
Czytaj więcej
Od poniedziałku, 1 lutego br. obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania szkół i placówek. Zmienione zostały rozwiązania o organizacji nauki zdalnej na terenie szkoły, wprowadzono możliwość organizowania tzw. próbnych egzaminów szkolnych na terenie szkoły.
Uczniowie klas I–III szkół podstawowych oraz dzieci w wychowaniu przedszkolnym kontynuują naukę stacjonarną z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży, szkół podstawowych dla dorosłych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego, centrów kształcenia zawodowego, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, domów wczasów dziecięcych i szkolnych schronisk młodzieżowych do 14 lutego br. będą nadal uczyć się zdalnie.
Inne zmiany wprowadzone w rozporządzeniu:
Od 1 lutego dyrektor szkoły będzie miał obowiązek nadal organizować zajęcia lub zajęcia zdalne dla uczniów klas IV–VIII oraz szkół ponadpodstawowych, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie mogą uczyć się w domu. Dla uczniów, którzy z innych przyczyn nie mogą uczyć się zdalnie w domu, dyrektor może takie zajęcia zorganizować.
W szkole będzie można zorganizować, w ramach konsultacji z nauczycielami, testy sprawdzające poziom przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu maturalnego, tzw. egzaminy próbne przeprowadzane przez szkołę. Rozwiązanie to zostało wprowadzone na prośbę dyrektorów szkół.
Rozporządzenie wejdzie w życie 1 lutego 2021 r.
W załączeniu przedstawiam harmonogram zebrań z rodzicami.
Powered by aSc EduPage