• Dzień tygodniaBudynekLokalizacjaGodziny
        PoniedziałekBudynek A A. Słoniny 1gabinet psychologa skrzydło A12.30 - 16.30
        ŚrodaBudynek A A. Słoniny 1gabinet psychologa skrzydło A8.00 - 13.00
        CzwartekBudynek A A. Słoniny 1gabinet psychologa skrzydło A12.30 - 16.30
      • Tajemnica zawodowa, zasada poufności:

Obowiązuje każdego psychologa i dotyczy przede wszystkim informacji jakie uczeń/uczennica wnoszą na spotkaniu- problemy, trudności, zdarzenia, opowieści.  Jeżeli nie zagraża to uczniowi psycholog  nie ma obowiązku informowania rodziców ani nauczycieli o tym co usłyszał. Zadaniem psychologa jest dotrzymanie tajemnicy tak, aby stworzyć dla ucznia bezpieczne miejsce, gdzie może opowiedzieć o swoich trudnościach i problemach wiedząc, że nie będą one przekazywane dalej.

Zasada ta działa tylko w jedną stronę tzn.  uczeń może opowiadać o tym co się działo na spotkaniu osobie z którą będzie chciał się tym podzielić.

Kiedy psycholog jest zwolniony z tajemnicy

- kiedy uczniowi/uczennicy grozi niebezpieczeństwo,

-  zachowania ucznia wskazują na kłopoty ze zdrowiem i wymagają pomocy innego specjalisty,

- kiedy  istnieje niebezpieczeństwo dla innych osób.

Tylko wtedy przekazuje najważniejsze  informacje dotyczące zdarzenia/ treści przekazanych przez ucznia wybranych osobom: rodzicom, wychowawcy klasy i w zależności od problemu Dyrektorowi i Pedagogowi szkolnemu.

Nie przekazuje natomiast innych informacji ze spotkań, które nie są istotne dla rozwiązania problemu.