• 2021/2022

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się
            1 września 2021 r. (środa) na dużym boisku szkolnym
            o godzinie 9.00

Serdecznie zapraszamy oddziały przedszkolne 0A i 0B oraz klasy:
            1A, 1B, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 6A, 7A, 7B, 7C, 8A, 8B, 8C.

W razie deszczu rozpoczęcie odbędzie się w sali gimnastycznej tylko dla oddziałów 0A i 0B oraz klas 1A, 1B, 2A, 2B, 2C.

Pozostali uczniowie razem z wychowawcą udadzą się do swoich
            sal lekcyjnych.

• 8C – p. Piechniczek – sala nr 19

• Wyprawka sześciolatka

• Szanowni Rodzice,

wszystkie podręczniki, materiały piśmiennicze, papiernicze i plastyczno-techniczne zostaną zakupione zbiorowo dla grupy ze wspólnych środków ustalonych z rodzicami na pierwszym zebraniu. Prosimy nie dokonywać indywidualnych zakupów.

W gestii rodziców pozostaje zakup:

• plecaczka,
            • pojemnika na śniadanie i podwieczorek,
            • bidonu,
            • obuwia zmiennego w worku (wskazane obuwie sportowe sznurowane lub na rzepy),
            • stroju gimnastycznego w worku (dowolne spodenki, getry i bluzeczka),
            • szczypta dobrego humoru i garść optymizmu 😊
          • Wyprawka pierwszoklasisty

• Wyprawka dla uczniów klas I zostanie dokładnie omówiona na pierwszych Zebraniach dla rodziców z wychowawcami  na początku września.
            Rodzice uczniów klas I wybierając się na zakupy szkolne powinni pamiętać o zakupie:
            - zeszytów w wąskie linie  i w kratkę(16 - kartkowych);
            - 2 zeszytów w kratkę grubszych , np. 60 - kartkowych na religię i  do korespondencji z rodzicami (tzw. Zeszyt ucznia)
            - 3 teczek  (na prace plastyczno - techniczne, na karty pracy z j. angielskiego, na testy i sprawdziany );
            - piórnika z pełnym wyposażeniem: pióro, 2 ołówki, gumkę myszkę, grube kredki ołówkowe BAMBINO z temperówką;
            - przybory do zajęć artystycznych, czyli: 2 bloki rysunkowe A4, 1 blok techniczny z białymi kartkami A4 i 1  blok techniczny z kolorowymi kartkami A4, kredki świecowe BAMBINO, wycinanki, nożyczki dla dzieci, plastelinę, farby akwarelowe i plakatowe z pędzelkami, kleje w sztyfcie;
            - obuwie zmienne (najlepiej gimnastyczne);
            - stroju gimnastycznego (białej koszulki i spodenek),
            - 2 woreczków (na obuwie zmienne i strój gimnastyczny).

• W Madrycie i na Sycylii

• dzięki projektowi Erasmus+

19 lipca i 25 lipca grupa nauczycieli z MSP1 uczestniczyła w kursach w ramach projektu Erasmus+. Ciężka praca zaowocowała uzyskaniem certyfikatów i zdobyciem nowych umiejętności językowych. Nasi dzielni nauczyciele poszerzali swoją wiedzę na temat słownictwa i gramatyki w języku angielskim oraz zapoznawali się z nowymi metodami pracy na zajęciach. Oprócz tego poznawali kulturę i zwyczaje panujące w krajach szkolących nauczycieli. Bardzo wysoka temperatura panująca w Hiszpanii i we Włoszech nie ułatwiała zadania, ale przyjazna atmosfera panująca na zajęciach rekompensowała te niedogodności.

To były już ostatnie szkolenia i wyjazdy zagraniczne w ramach projektu. Mimo wielu przeciwności losu projekt Erasmus+ dobiegł końca. Teraz tylko podsumowania i od września zabieramy się do pracy.