Menu główne

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Archiwum

Archipelag Skarbów

Uczniowie drugich klas gimnazjalnych Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich w Knurowie w dniach
21-22.09.2017 r. brali udział w zajęciach w ramach programu profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów.

Program ten rekomendowany jest przez:

 • Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
 • Krajowe Biura Przeciwdziałania Narkomanii
 • Ośrodek Rozwoju Edukacji
 • Instytut Psychiatrii i Neurologii

Program uczy zdrowego i mądrego stylu życia i pokazuje młodym ich ogromny pozytywny potencjał. Zajęcia pomagały młodym ludziom uwierzyć, że możliwa jest realizacja najgłębszych pragnień,
a szczególnie marzeń o pięknej, trwałej miłości na całe życie. Zachęcano młodzież do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy
i pornografii. Pokazywano wartość czekania z kontaktami seksualnymi do trwałego i wiernego związku w dorosłości. Praca
z młodzieżą odbywała się w formie warsztatów. Zamieniła uczniów
w poszukiwaczy skarbu, jakim jest głębokie szczęście, trwała miłość
i realizacja w życiu własnych pasjii marzeń.

Archipelag Skarbów łączy w sobie trzy najważniejsze cechy dobrej profilaktyki:

 1. Wspiera rodziców i wychowawców w przekazywaniu młodzieży świata wartości.
 2. Jest atrakcyjny dla młodzieży.
 3. Należy do nielicznej grupy programów skutecznych (co zostało udowodnione w badaniach naukowych [Grzelak, 2009]

Więcej informacji na stronie: http://www.program.archipelagskarbow.eu/progas:info:ogolnie


Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach
21.09.2017 r.


Festyn Rodzinny - 10 czerwca 2017 r.

MIĘDZYSZKOLNY FESTYN RODZINNY DLA MARTINA

Oj działo się. Na początku mogliśmy zobaczyć pokaz Staży Pożarnej. Strażacy ugasili błyskawicznie ogień a następnie udostępnili wóz uczestnikom festynu. Rodzice oraz dzieci mogli zobaczyć wóz z bliska, usiąść w środku za kierownicą. Były wspólne zdjęcia.

Ogromne wrażenie zrobił pokaz musztry w wykonaniu uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół im. I.J. Paderewskiego Knurowie. Przyszli żołnierze sprawnie zajmowali miejsca w szyku, zwroty w miejscu i w marszu, chwyty bronią. Wszystko wykonywane było na rozkaz jednocześnie.

Przygotowane gry i zabawy sportowe dla dzieci takie jak przeciąganie liny, wyścigi w workach, strzały do bramki, zabawy z hula hop zachęciły wielu do wzięcia w nich udziału.

Pięknie zaprezentowały się najmłodsze dzieci  z grup tanecznych PERFECT. Ich występ zgromadził wielu widzów. Były gromkie brawa.

Mimo deszczu impreza odbyła się w sali gimnastycznej. Uśmiech towarzyszył wszystkim do końca imprezy. 

Zapraszamy do galerii zdjęć.


Dzień Dziecka

„Kopciuszek – wersja współczesna” to tytuł przedstawienia teatralnego zaadresowanego do uczniów Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1. Przedstawienie zostało przygotowane z okazji Dnia Dziecka przez grupę bardzo aktywnych rodziców.
Występy w dniu 31.05.2017 r. w kinie Scena Kultura pokazały kolejny raz duże zaangażowanie rodziców, nauczycieli oraz współpracę w wychowaniu dzieci. Morał końcowy bajki, bardzo mocno wyartykułowany dotyczył kwestii roli rodziny we współczesnym świecie, która jest najważniejszą podstawową grupą społeczną. Bycie Rodziną oznacza, że jesteśmy częścią czegoś pięknego, gdzie czas spędzony wspólnie jest wart każdej sekundy.

Bardzo dziękujemy za to, że dzieci po raz kolejny mogły być uczestnikami zajęć teatralnych. Widownia żywo reagowała na to, co działo się na scenie. Były oklaski, śpiewy, dialogi z aktorami.

Wychowanie przez teatr to wychowanie człowieka o bogatej osobowości, otwartego na innych ludzi i na najwyższe wartości.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom - aktorom, bez których nie byłoby tego wyjątkowego dnia,  portalowi społecznemu iknurow.pl za obecność i bieżące relacje z wydarzenia,  Dyrektorowi Centrum Kultury Panu Jerzemu Kosowskiemu i  kierownikowi działu kinematografii Pani Justynie Kosik za udostępnienie sali  i bardzo ciepłe przyjęcie aktorów i naszych podopiecznych. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego zadania.

 

Grono pedagogiczne i społeczność uczniowska
Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich
w Knurowie

Zobacz więcej- https://mspnr1knurow.edupage.org/album/?

https://www.facebook.com/iknurow/?hc_ref=NEWSFEED&fref=nf

Święto Patrona Szkoły

Z okazji 96 rocznicy wybuchu III powstania Śląskiego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej akademii, na której przybliżono zawiłą przeszłość naszej Małej Ojczyzny. Obchody zostały połączone ze Świętem Patrona Szkoły. Przedstawiony program artystyczny przyczynił się do pogłębiania wiadomości z zakresu historii Śląska, pozwolił kształtować gorący patriotyzm i przywiązanie do Ojczyzny, uczył miłości do kraju i mowy ojczystej. Odśpiewanie pieśni „Jak długo w sercach naszych” nadal budzi w naszych sercach ducha patriotyzmu.

Dzisiejsza uroczystość była dla nas wszystkich przyjemnym spędzeniem czasu z naszą Małą Ojczyzną – Ziemią, na której zawsze mieszkali Ślązacy, ale która nie zawsze należała do Polski. Po zakończeniu uroczystości delegacje uczniów przeszły pod pomnik Powstańców Śląskich złożyć wiązankę kwiatów. Zapraszamy do foto-galerii.


Spotkanie z rodzicami na temat bezpieczeństwa w sieci - spotkanierodzice.pdf


List Rzecznika Praw Dziecka do dyrektorów, nauczycieli i opiekunów dzieci

Wspólnym zadaniem dorosłych jest nauka dzieci na temat mądrego i bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii.... list_Rzecznika_Praw_Dziecka_niebezpieczne_zachowania_dzieci.pdf


Święto Wiosny w MSP1

Dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Miejskiej Szkole Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich w Knurowie postanowiły przywitać kalendarzową wiosnę przygotowując program artystyczny na Jej powitanie. Na gościnne występy zaproszono dzieci z przedszkola Światełko oraz uczniów klas I-III. Oprócz przedstawienia dzieci z MSP 1 brały udział w wiosennym korowodzie, który przypominał wszystkim o odejściu zimy a powitaniu wiosny. Po takich wydarzeniach Marzanna na pewno ustąpi miejsca nowej porze roku. A zatem WITAJ WIOSNO! Czekaliśmy na Ciebie.  Foto relacja.


Rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne dla naszej szkoły odbędą się w dniach 29, 30, 31 marca 2017 r. Poniższy załącznik zawiera plan szczegółowy.Rekolekcje_2017.docx


Klasa ze snów

Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Sylwii Alczyńskiej przystąpili po raz drugi do Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego „Klasa ze Snów”. Konkurs ma za zadanie popularyzowanie świadomego
i praktycznego wykorzystania najnowszych technologii
w procesie uczenia i nauczania oraz rozbudzenie pasji czytania
i świadomości czytelniczej u dzieci i młodzieży. Patronat merytoryczny objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej
i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizator proponuje zadania konkursowe nawiązujące do lektur szkolnych. Uczniowie klas IV-VI przystępując do konkursu nakręcili film pt. „Harry Potter w naszej klasie”.

Prace konkursowe nadesłane przez Uczestników oceniane będą przez powołaną przez Organizatora Komisję Konkursową. Organizator gwarantuje pełną niezależność Komisji Konkursowej.
W Konkursie filmowym Komisja Konkursowa do 30 kwietnia 2017 r. wyłoni spośród nadesłanych Prac konkursowych 30 najlepszych filmów. Następnie w terminie od 1 od 14 maja 2017 r. w serwisie Facebook odbędzie się głosowanie online na najlepsze produkcje. Użytkownik sieci Internet musi być zarejestrowany w serwisie Facebook celem oddania głosu. Adres profilu Konkursu to www.facebook.com/klasazesnow

Zapraszamy do obejrzenia filmu i głosowania na naszą produkcję. https://drive.google.com/file/d/0BzEF2skx4HUAUVJEM0J0OGpoamc/view?usp=sharing


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Drodzy uczniowie,

informuję, że otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 15 000 zł. Nasza biblioteka szkolna znowu wzbogaci się o nowości czytelnicze. Czekam na propozycje, które waszym zdaniem są warte zakupienia.


Uniwersytet Dziecięcy Unikids w Gliwicach

Zaproszenie do udziału w zajęciach prowadzonych przez pracowników akademickich. Więcej szczegółów na załączonym plakacie.

Uniwersytet_Dzieciecy_UNIKIDS_-_semestr_letni_2017.pdf


Bal karnawałowo-walentynkowy

14 lutego 2017 r. dzieciom z oddziałów przedszkolnych i klas I-VI Rada Rodziców zorganizowała bal z udziałem wodzireja. Wszyscy bawiliśmy się pod czujnym okiem wychowawców w godzinach od 14.00 - 19.00. Wszystko co dobre szybko się kończy. Do zobaczenia za rok już w większym składzie. Zobacz zdjęcia.


 

"Zdrowie to podstawa"

2 lutego 2017 roku klasa 5a wzięła udział w projekcie „Zdrowie to podstawa”. Zajęcia te prowadziła młodzież z Liceum Ogólnokształcącego nr 3 w Zabrzu i Zespołu Szkół im. Jana Paderewskiego w Knurowie.  W ramach projektu uczniowie utrwalili wiadomości na temat roli witamin w ich życiu oraz korzyści z uprawiania sportu. Całość zwieńczyły zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Świetna zabawa przeplatała się z nauką.  Zobacz foto relację.


Ogólnopolska akcja społeczna
„Kolorowa i pomysłowa szkoła”

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza rodziców, pedagogów i nauczycieli do korzystania z opracowanej przez stowarzyszenie darmowej bazy dydaktycznej w postaci dwóch stron internetowych.

Strona malowanki.org zawiera materiały dydaktyczne w postaci unikatowych kolorowanek edukacyjnych, które można bezpłatnie pobrać i wydrukować. Publikacje promują wśród dzieci wartości takie jak zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, dbałość o historię i tradycję lokalną.

Kolorowanie bawi, uczy i rozwija. Ćwiczy zdolności manualne, jest pierwszym krokiem do nauki pisania, wspomaga trening koncentracji, pobudza kreatywność, pomaga poznawać kolory i kształty, identyfikować i nazywać elementy rzeczywistości, a także wychodzić wyobraźnią daleko poza nią. Publikacje ze strony malowanki.org to idealne rozwiązanie dla rodziców dbających o rozwój swoich pociech, a także przydatne narzędzie dla pedagogów.

Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej dyplomy.eu. Tutaj znaleźć można szereg gotowych wzorów dyplomów, certyfikatów, ramek, medali itp. Ich dowolna personalizacja z pewnością pozwoli na szybkie i sprawne wyróżnienie osób biorących udział w różnych konkursach, turniejach czy zawodach.

Książeczki opracowane przez CRL powstały dzięki wsparciu finansowemu pochodzącemu z odpisów 1% podatku dochodowego. Aby wesprzeć Centrum Rozwoju Lokalnego w dalszej działalności na rzecz rozwoju i edukacji dzieci i młodzieży wystarczy w rocznym rozliczeniu PIT przekazać 1% swojego podatku na nr KRS 0000 332 814.

malowanki.org – darmowa baza dydaktyczna z kolorowankami dla dzieci

dyplomy.eu – darmowa baza gotowych szablonów certyfikatów, podziękowań itp.


Uwaga Rodzice!

W związku z wejściem w życie przepisów dotyczących reformy oświaty informujemy, że terminy rekrutacji do oddziałów przedszkolnych zostały przesunięte. O terminach rekrutacji zostaną Państwo poinformowani w stosownym czasie.


Wielkie czytanie

12 stycznia 2017 r. o godz. 16.00 w sali gimnastycznej Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich w Knurowie odbył się wieczór czytelniczy, na którym uczniom jedynki zaprezentowano fragmenty opowiadania Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”.

W świat dziewiętnastowiecznego Londynu, w dzień Wigilii Bożego Narodzenia przenieśli nas zaproszeni goście: Dyrektor Miejskiego Centrum Edukacji p. Anna Misiura, dyrektor placówki MSP1 p. Barbara Starek,  Dyrektor Miejskiego Gimnazjum nr 1 p. Barbara Hankus, przedstawiciele Rady Rodziców: p.  Joanna Malewska i  p. Dorota Socha, Kierownik Kina Scena Kultura p. Justyna Kosik, pracownik biblioteki publicznej p. Urszula Dudkiewicz. Piękna scenografia, prezentacja multimedialna, wizyta kolędników była ucieczką w świat fantazji. Było to pierwsze spotkanie zorganizowane dla dzieci przygotowane przez nauczycielki p. Monikę Walczyk, p. Jadwigę Bielską-Kulikowską, p. Agnieszkę Marek,
p. Iwonę Polok i siostrę Mariannę.  

Wieczór z książką  to impreza, której celem było upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci. Chcieliśmy pokazać, że czytanie może być przyjemne, wzbogaca wewnętrznie i wzmacnia relacje międzyludzkie. Kolejni nauczycieli już zapowiedzieli swój udział w następnym spotkaniu z książką. Foto relacja.


List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

 List_Ministra_Edukacji_Narodowej_do_Rodzicow.pdf


Jak uczyć się efektywnie i radzić sobie ze stresem.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Knurowie zaprasza uczniów szkół podstawowych (od klas III - VI) do udziału w warsztatach. Termin: 23.01.2017 - 25.01.2017 r. Liczebność grup 12-15 osób. Czas trwania spotkania po 90 minut. Miejsce warsztatów: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Knurowie. Zapisy do 20 stycznia przyjmowane są w sekretariacie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej lub telefonicznie pod numerem 32 2351476. Ilość miejsc ograniczona. O dokładnej godzinie spotkań osoby zainteresowane zostaną poinformowane w momencie zapisów.


Jasełka

Jest jeden szczególny dzień w roku w naszej tradycji, kiedy zwykły człowiek ze czcią bierze do swych rąk kawałek białego i kruchego opłatka, by podzielić się z bliskimi, krewnymi, przyjaciółmi. Tym dniem jest Wigilia, kiedy jak w żaden inny dzień poddajemy się nastrojowi, refleksji
i wspomnieniom.
Z okresem Bożego Narodzenia związane są teatralne inscenizacje narodzenia Chrystusa – jasełka. W dniu dzisiejszym oprócz wigilijnych spotkań klasowych dzieci miały okazje zobaczyć jasełka przygotowane przez katechetkę p. Beatę Wielgosz. Foto galeria


Bezpieczne ferie 2017

Oddział Miejski Wodnego Pogotowia Ratunkowego
w Knurowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Knurowie informują o zagrożeniach jakie mogą zaistnieć
w trakcie ferii zimowych oraz sposobach radzenia sobie w ich obliczu. Zobacz więcej


Święty Mikołaj w MSP 1

6 grudnia to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. W tym dniu niespodziewanie w murach naszej szkoły pojawił się Święty Mikołaj ze świtą swoich pomocników. Wszyscy uczniowie zostali obdarowani prezentami. Były wiersze i piosenki.

Obchodzenie dnia świętego Mikołaja ma jeden cel - niesienie radości innym.  Tak też się stało dzięki wspaniałej Radzie Rodziców, która zorganizowała nam ten dzień. Dziękujemy Święty Mikołaju i nie zapomnij o nas za rok.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na portalu iknurow.pl i foto galerii szkoły.


List Śląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców, Uczniów, Nauczycieli, Samorządowców


Wycieczka do podziemi kopalni Luiza w Zabrzu

28 listopada 2016 r. uczniowie klasy 6a i 6b mieli okazje zapoznać się z podziemnymi atrakcjami parku maszyn górniczych zlokalizowanych w dawnych wyrobiskach „Królowej Luizy”. Trasa wycieczkowa wypełniona była multimediami i działającymi maszynami górniczymi. Ogromne wrażenie na zwiedzających zrobił kombajn z lat 60 – tych, piła do podcinania pokładu węglowego czy strug ścianowy. Jednak największą atrakcją był przejazd górniczą kolejką. Aktywna nauka i zabawa na długo pozostaną w pamięci szóstoklasistów. Foto galeria.


Dzień Pluszowego Misia w MSP1
25 listopada 2016 r.

W tym dniu każdy posiadał swojego ulubionego misia, który towarzyszył mu podczas zajęć i zabaw. Kumulacja miała miejsce
o godz. 11.30 na sali gimnastycznej, gdzie dzieci z klas 0-3 spotkały się razem, by wspólnie zatańczyć  i zaśpiewać piosenkę
o przyjaźni. Miś pluszowy nieustannie kojarzony jest z beztroskimi latami z dzieciństwa. I tak co roku nie tylko dzieci przebierają się
i przynoszą swoje pluszaki, ale robią to również nauczyciele zaskakując swoich podopiecznych przynosząc misie i przebierając się w ciekawe stroje. Zobacz więcej!


11 listopada - Dzień Niepodległości

„Ojczyzna swoja każdemu najmilsza” pod takim hasłem
w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich
10 listopada 2016 r. obchodziliśmy 98 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Występujący aktorzy zaprosili społeczność uczniowską na ciekawą lekcję historii, podczas której mocno zaakcentowano, że życie w wolnej Polsce zawdzięczamy tym, którzy walczyli o nią. Patriotyzm, przynależność do narodu polskiego, polskie symbole narodowe przewodziły szkolnej uroczystości. Ten szczególny dzień był dla nas okazją do powiedzenie sobie „Jestem Polakiem i jestem z tego dumny”. Foto galeria


Święci w kościele śś Cyryla i Metodego

Uczniowie naszej szkoły wspólnie z siostrą Marianną i siostrą Stefanią włączyli się w przygotowanie Uroczystości Wszystkich Świętych. Miało to miejsce 30 października br. na Mszy Świętej dla dzieci w kościele śś Cyryla i Metodego. W uroczystej procesji wnieśli oni relikwie świętych do ołtarza, a w czasie kazania przybliżyli zebranym dzieciom postacie świętych za których byli przebrani. Po Mszy św. wręczali wychodzącym z kościoła kartki z cytatami wybranych świętych dając w ten sposób parafianom możliwość głębszego zastanowienia się nad „tajemnicą” świętości. Zapraszamy do foto - galerii


Chroń Dziecięce Uśmiechy 

Dziecięcy uśmiech to oznaka radości i szczęścia, bo kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

27 i 28 października 2016r. uczniowie naszej szkoły i zaprzyjaźnionej MSP7 będą mieli okazję wziąć udział w czwartej edycji programu edukacyjno-profilaktycznego „Chroń Dziecięce Uśmiechy” akcji współorganizowanej przez Polski Czerwony Krzyż i Wrigley Poland pod patronatem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego
i Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej oraz we współpracy z grupą LUX MED.

Celem akcji jest budowanie wśród uczniów szkół podstawowych świadomości, jak ważna jest higiena jamy ustnej. Wyniki przeprowadzonych w poprzednich akcjach przeglądów stomatologicznych potwierdzają potrzebę prowadzenia takich działań edukacyjnych wśród dzieci. Wyrabianie nawyków prawidłowego dbania o stan higieny jamy ustnej już od najmłodszych lat przekłada się na późniejszy stan uzębienia stałego. Zobacz jak przebiegała akcja w poprzednich edycjach!http://www.pck.pl/media/repository/2015/cz_2/cdu-2015.mp4

Dodatkowo w szkole dzięki wolontariuszom z Liceum Ogólnokształcącego w Knurowie 24 października 2016 r. zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne na potrzebę programu Chroń Dziecięce Uśmiechy. Uczniowie otrzymali materiały edukacyjne dzięki, którym poprzez zabawę
i ćwiczenia zachęcano ich do dbania o higienę jamy ustnej
i pielęgnowania dobrych nawyków. Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.pck.pl/pages,10_300.html


Projekt wspierający czytelnictwo w języku angielskim wśród dzieci
w wieku 10 - 13 lat pt.: Read On

Wydawnictwo Oxford University Press zaproponowało naszej szkole wzięcie udziału w Innowacyjnym Projekcie wspierającym czytelnictwo w języku angielskim wśród dzieci w wielu 10 – 13 lat pt.: „Read On”. W ramach projektu, uczniowie klas 4 – 6 otrzymają do dyspozycji pakiet 70 lektur o różnorodnej tematyce i różnym stopniu trudności, które będą mogli wypożyczać na terenie szkoły. Celem projektu „Read On” jest zachęcenie dzieci do czytania dla przyjemności, rozwijania swoich kompetencji językowych, dzielenia się wrażeniami i tworzenia projektów na temat przeczytanych książek.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do rodziców prowadzących firmy lub instytucje o rozważenie możliwości sponsorowania wspomnianego projektu w naszej szkole. Koszt jednego pakietu lektur to 1200 zł. Załącznik do tego listu zawiera informacje o korzyściach dla sponsora wynikających z zakupu dla szkoły pakietów „Read On”.

pakiety_sponsorskie_25052016_final.pdf


List Rzecznika Praw Dziecka z okazji Dnia Edukacji Narodowej


SZALONELICZBY.PL

zagadki, łamigłówki, quizy i gry planszowe

Przedszkole Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6

 

Zbiór różnych tematycznych zadań dla klas 4-6.


Europejski Tydzień Sportu

Czas na aktywność fizyczną - Ze sportem za pan brat. Zapraszamy do udziału i włączenia się do akcji. Więcej szczegółów na stronie:https://etspolska.pl/index.php/wydarzenie/?id=750&nazwa=Ze+sportem+za+pan+brat


Wyprawka szkolna 2016

Pod wskazanym adresem znajduje się informacja dla rodziców odnośnie Rządowego Programu Pomocy Uczniom w 2016 r. http://www.knurow.edu.pl/index.php/informacje-o-wyprawce

Wzór wniosku - http://www.knurow.edu.pl/index.php/do-pobrania


Powiatowy Konkurs - To i owo o życiu
i twórczości Marii Konopnickiej

Filip Kleibert zajął III miejsce w części aktorskiej Powiatowego Konkursu - To i owo o życiu i twórczości Marii Konopnickiej. Agnieszka Świętochowska zajęła III miejsce w części plastycznej Powiatowego Konkursu - To i owo o życiu i twórczości Marii Konopnickiej. Gratulujemy!


Jedz jabłko w szkole!

Dnia 11 maja 2016 r. odebraliśmy 21 skrzynek jabłek przeznaczonych do bezpłatnej dystrybucji. Jabłka te są ogólnodostępne w szkole, stoją w skrzynkach na korytarzu, uczniowie mogą je jeść na przerwach, ale mogą też zabrać do domu. Smacznego!


Czwórbój lekkoatletyczny

Nasi uczniowie brali udział w zawodach czwórboju lekkoatletycznego dziewcząt i chłopców. Chłopcy zajęli 4 miejsce
a drużyna dziewcząt stanęła na podium zajmując 3 miejsce. Uczniom,  rodzicom i nauczycielom: p. Małgorzacie Skrzypek
i p. Mariuszowi Grotnikowi gratulujemy!


Kangur Matematyczny 2016

Wyniki konkursu matematycznego dla kategorii Maluch - klasa III szkoły podstawowej:

Kobiołka Kamila zdobyła 87,50 punktów uzyskując wyróżnienie

Malcherek Jakub zdobyl 82,50 punktów uzyskując wyróżnienie

Dach Igor zdobył 81,25 punktów uzyskując wyróżnienie

Wyniki konkursu matematycznego dla kategorii Maluch - klasa IV szkoły podstawowej:

Polok Wiktor zdobył 95,00 punktów uzyskując wyróżnienie

Wyniki konkursu matematycznego dla kategorii Beniamin - klasa VI szkoły podstawowej:

Kleibert Filip zdobył 103,75 punktów uzyskując wyróżnienie

Uczniom, rodzicom i nauczycielom: p. Renacie Małaczek, p. Ewie Porwoł, p. Franciszce Rzepce gratulujemy!


XI Konkurs pod hasłem Wiem Wszystko

5 maja 2016 r. w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 1 w Knurowie odbył się Miejski konkurs uczniów klas trzecich pod hasłem
Wiem Wszystko”. W konkursie wzięło udział 14 przedstawicieli
z 7 szkół naszego miasta. Poziom wiedzy uczniów był bardzo wyrównany. Test konkursowy najlepiej napisali następujący uczniowie:

1 miejsce: Jakub Malcherek- przedstawiciel MSP nr 1

2 miejsce: Szymon Szczygieł - przedstawiciel MSP nr 3

3 miejsce: Natalia Pierończyk - przedstawicielka MSP nr 7

Uczniowie otrzymali nagrody książkowe ufundowane prze Radę Rodziców MSP1. Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów oraz gratulujemy wygranym.


Ogólnopolski Konkurs GALILEO 2016

Mamy zaszczyt poinformować społeczność uczniowską, nauczycieli, rodziców o sukcesach naszych uczniów w konkursie GALILEO 2016. I miejsce z języka angielskiego zajął Wiktor Polok – uczeń klasy 4a, który otrzyma grawerowany dyplom laureata oraz nagrodę książkową. Jest to najwyższe miejsce. Dyplom wyróżnienia otrzyma także Filip Kleibert – uczeń klasy 6b, który uzyskał 11 miejsce w konkursie z języka angielskiego.

W konkursie z języka polskiego laureatem została Agnieszka Świętochowska – uczennica klasy 6b. Dyplomy wyróżnienia otrzymają również: Filip Kleibert – uczeń klasy 6b, Weronika Kurpias – uczennica klasy 6b, Zuzanna Krzyśka – uczennica klasy 4b oraz Dawid Janiczek – uczeń klasy 5a.

Uczniom i nauczycielom p. Katarzynie Machnik i p. Agnieszce Marek gratulujemy.


XIX Międzynarodowy Ekumeniczny Konkurs Wiedzy Biblijnej JONASZ 2016

Jakub Malcherek z klasy IIIb został laureatem XIX Międzynarodowego Konkursu Ekumenicznego Wiedzy Biblijnej. Zajął III miejsce. Julia Kołodziejak z klasy IIIa uzyskała 28 punktów, z tym wynikiem również została laureatką.  Uczniów do konkursu przygotowała s. Marianna Iwona Błaszczyk. Gratulujemy!!!


Wojewódzki Konkurs PCK - Mały Ratowniczek

Informujemy, że w Wojewódzkim Konkursie PCK - Mały Ratowniczek w etapie rejonowym Wiktor Polok zajął III miejsce w kategorii klas IV-VI, a David Skrzypek zajął IV miejsce
w kategorii klas I-III.
Gratulujemy!


Miejski Konkurs Recytatorski

W konkursie recytatorskim pod hasłem Wszystkie dzieci nasze są, który odbył się 12 kwietnia br.I miejsce zajęła uczennica z klasy 1b - Lena Miarka. Gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnym etapie, który odbędzie się 21 kwietnia 2016 r.

dodano: 12.04.2016 r.


Mistrzostwa Powiatu Gliwickiego w mini - siatkówce chłopców

Drużyna chłopców zajęła II miejsce w finale Mistrzostw Powiatu Gliwickiego w mini-siatkówce  organizowanym pod patronatem Starosty Powiatu Gliwickiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozgrywkach sportowych.


I Miejski Konkurs Recytatorski z okazji Dnia Poezji

Z okazji Dnia Poezji, Młodzieżowa Rada Miasta przy współudziale Centrum Kultury zorganizowała I Miejski Konkurs Recytatorski w knurowskiej Sztukaterii

W kategorii szkół podstawowych w konkursie wystąpili:

– Zuzanna Lewicka (kat SP I-III) z MSP 9, opiekun Sabina Janik- Lewandowska z wierszem „Kłamczucha”
– Julia Borowska (kat SP I – III) z MSP 9, opiekun Paulina Ołowska z wierszem „Bambo”
– Julia Wdówka (kat SP I – III) z MSP 9, opiekun Daria Michalczyk z wierszem „Zosia Samosia”
– Julia Kołodziejczak (kat.SP I – III) z MSP 1, opiekun Renata Małaczek z wierszem „Brudas”
– Anna Socha (kat SP I – III) z MSP1, opiekun Ewa Porwoł z wierszem „Zosia Samosia”
– Klaudia Guzera (kat.SP I – III) z MSP 1, opiekun Dorota Seńków z wierszem „Samochwała”

W kategorii szkół podstawowych klas od IV – VI wystąpili:

– Amelia Roj, MSP 3, opiekun Dorota Stradomska z wierszem „Hipopotam”
– Szymon Szydłowski, MSP 3, opiekun Dorota Stradomska „O Panu Tralalińskim”
– Amelia Stańczyk, MSP 4, opiekun Agata Czarniecka z wierszem „Lokomotywa”

Oto zwycięzcy w kategorii klas I – III :
1. Zuzanna Lewicka MSP 9
2. Anna Socha MSP 1
3. Klaudia Guzera MSP 1


Gala Sportu i Kultury 2016

Podczas Gali Sportu i Kultury wyróżniono osiągniecia zawodników, trenerów oraz artystów. Wśród wyróżnionych osób znaleźli się nasi uczniowie: Dawid Janiczek, Oliwia Linek, Kacper Guzera, Weronika Morciszek. Gratulujemy!


I miejsce w XII Regionalnym Konkursie Języka Angielskiego
o tytuł Mistrza Poziomu Podstawowego

Z przyjemnością informujemy, że nasz uczeń z klasy 6b Filip Kleibert zajął I miejsce. Nagrodą główną jest bezpłatny udział
w semestralnym kursie z języka angielskiego w szkole języków obcych „LEWEL”. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


Jedz jabłko w szkole!

Dnia 2 marca 2016 r. odebraliśmy kosze jabłek przeznaczone do bezpłatnej dystrybucji. Jabłka te są ogólnodostępne w szkole, stoją w skrzynkach na korytarzu, uczniowie mogą je jeść na przerwach, ale mogą też zabrać do domu. Smacznego! Zobacz zdjęcia.


II międzyszkolny konkurs ortograficznym
o tytuł Mistrza Ortografii.

Dnia 29.02.2016 w samo południe spotkali się w naszej szkole nauczyciele
i ich podopieczni z knurowskich szkół podstawowych na II międzyszkolnym konkursie ortograficznym o tytuł Mistrza Ortografii.

18 uczniów z klas IV - VI miało okazję sprawdzić swoją wiedzę
i intuicję ortograficzną pisząc dyktando najeżone trudnościami
o wdzięcznym tytule: "Marzenia".

Bezkonkurencyjna okazała się uczennica klasy V z MSP - 7, Katarzyna Kurcjusz uzyskując I miejsce.

Drugie miejsce przypadło również piątoklasistce, Amandzie Czyż
z MSP- 2, natomiast trzecie miejsce zajęła uczennica klasy VI MSP - 2, Dorota Gramala.

Specjalnym wyróżnieniem uhonorowana została również uczennica klasy IV z MSP -9, Alicja Powiecka, która najlepiej spośród czwartoklasistów poradziła sobie z dyktandem.

W czasie, gdy nauczyciele komisyjnie oceniali prace, uczestnicy konkursu po skromnym poczęstunku miło spędzili czas oglądając film Andrzeja Maleszki pt. „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło". Po wręczeniu nagród i podziękowań uczestnicy pozowali do wspólnego zdjęcia.


Miejski Turniej Minisiatkówki Chłopców

12 lutego 2016 r. na Hali w MSP1 odbył się Turniej Chłopców Szkół Podstawowych o Mistrzostwo Knurowa.Zwyciężyli chłopcy z Miejskiej Szkoły Podstawowej Nr1 w Knurowie pod opieką Pana Mariusza Grotnika.

Skład zespołu: Kacper Burzec, Piotr Koczór, Miłosz Wojdalski, Alan Nowara, Kamil Błaszczyk, Igor Radzikowski, Nathaniel Nowara, Mateusz Banz, Damian Tomczyk.

Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Kacper Burzec z MSP-1.

W turnieju wzięły udział następujące szkoły: MSP-1, MSP-4, MSP-6

Oto wyniki:

I miejsce - MSP-1

II miejsce - MSP-6

III miejsce - MSP-4

Chłopcy z MSP-1 będą reprezentować Miasto Knurów w Turnieju powiatowym.

Zobacz zdjęcia


Miejski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt

W dniu 11.02.2016 roku odbył się na Hali w MSP-1 Turniej Dziewcząt Szkół Podstawowych o Mistrzostwo Knurowa. Bezkonkurencyjną drużyną okazały się dziewczęta z Miejskiej Szkoły Podstawowej Nr1 w Knurowie pod opieką Pani Małgorzaty Skrzypek, które wygrały wszystkie spotkania.

Skład zespołu: Kaczmarczyk Wanessa, Jagieniak Julia, Pyka Nikola, Wrębiak Martyna, Skoczyńska Oliwia, Strycharska Anna, Kijas Julia, Morciszek Weronika, Nowosielska Agata, Tomeczkowska Kaja.

Najlepszą zawodniczką Turnieju została Kaczmarczyk Wanessa
z MSP-1

W turnieju wzięły udział następujące szkoły: MSP-1, MSP-2, MSP-6, MSP-7, MSP-4.

Oto wyniki:

I miejsce - MSP-1

II miejsce - MSP-7,

III miejsce - MSP-6,

IV miejsce - MSP-2

V miejsce - MSP-4

Dziewczęta z MSP-1 będą reprezentowały Knurów w Powiecie.


Klasa ze snów - 6. edycja

Nasza szkoła bierze udział w konkursie pt. : Klasa ze snów.  Wejdź i zobaczsmiley https://youtu.be/uxDizSBdLbA

XIX Międzynarodowy Ekumeniczny Konkurs Wiedzy Biblijnej „Jonasz” 2015\2016

8.02.2016r.  w naszej szkole odbył się etap rejonowy XIX Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz” 2015\2016. W etapie rejonowym wzięło udział 10 uczniów szkół: MSP1 i MSP 2 z oddziałami integracyjnymi. Zmierzyli się oni z pytaniami dotyczącymi Ewangelii wg św. Marka.  Do finału zakwalifikowało się 5 uczniów w tym 2 uczniów naszej szkoły: Julia Kołodziejak i Jakub Malcherek. Życzymy im dalszych sukcesów w finale, który odbędzie się 11.04.2016r.
w budynku Kurii Bielsko-Żywieckiej w Bielsku-Białej. Zobacz
w galerii zdjęć migawki z konkursu.


Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem

5 lutego 2016 r. w Miejskiej Szkole Podstawowej nr1 uczniowie klas I - III mogli uczestniczyć w niecodziennym spotkaniu
z pisarzem – Waldemarem Cichoniem.
Nasz gość to autor pięciu książeczek o zabawnym kocie Cukierku. Wraz z maskotką symbolizującą bohatera swoich książek wprowadził dzieciaki w fantastyczny świat kocich przygód. Uczniowie przywitali gościa wielkimi brawami.
W udekorowanej sali gimnastycznej autor barwnie i dowcipnie opowiadał o swojej twórczości, czytał fragmenty swoich książek. Uczniowie zadawali wiele pytań np. kiedy zaczął pisać i czy lubi to robić, czy wszystkie historie są prawdziwe?

Celem takich spotkań jest przede wszystkim nauczenie najmłodszych czerpania przyjemności z literackich podróży. Jest to ciekawa forma promowania czytelnictwa – priorytet MEN na ten rok.

W podziękowaniu za mile spędzony czas dzieci wręczyły pisarzowi podziękowania. Na końcu spotkania każdy uczeń mógł otrzymać dedykację oraz autograf autora. Spotkanie z Waldemarem Cichoniem było dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem oraz dobrą zabawą. Zobacz zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.


Turniej  - Dwa ognie

5 lutego 2016 r. w naszej szkole odbył się turniej gry w Dwa ognie. Po zaciętej walce naszym zawodniczkom - dziewczętom
z klas piątych udało się wywalczyć I miejsce. Skład Zespołu: Przywara Wiktoria, Domagała Nikola, Trocińska Oliwia, Szymańska Julia, Pilarska Karolina, Morciszek Weronika, Kupis Natalia, Borsuk Gabrysia, Dobosz Magda, Stanek Wanessa, Małczuk Maja, Górniak Wiktoria. W turnieju udział wzięli MSP-1, MSP-2, MSP-6, MSP-6 Czuchów.

Organizatorom dziękujemy. Dzieciom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.
Zobacz w galerii zdjęć kogo wyróżniono podczas gry?


Dzień otwarty w Jedynce już za nami!

Dyrekcja i Nauczyciele Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1
w Knurowie dziękują rodzicom za udział w spotkaniu organizacyjnym dotyczącym naboru i rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych. Zapraszamy w wyznaczonych terminach, służymy pomocą (od 10 marca 2016).


Bal Karnawałowy

28 stycznia 2016 r. w naszej szkole odbył się bal dla wszystkich uczniów szkoły. Hucznej zabawie towarzyszył wodzirej, który poprowadził ciekawe zabawy dla dzieci. Wszystkim dopisywał humor. W zakładce album fotograficzny są zamieszczone zdjęcia z balu.


Zawody narciarskie  - odwołane!

Z przykrością zawiadamiamy, iż z powodu braku śniegu
i niekorzystnych warunków atmosferycznych panujących na stoku "Stary Groń" w Brennej zawody nie odbędą się w zaplanowanym terminie.  W związku z tym został ustalony nowy termin organizacji zawodów na dzień 2.03.2016 r. Stok w Brennej nieczynny jest do odwołania ! O szczegółach będziemy na bieżąco informować !


Wyniki zawodów pływackich

Nazwa zawodów Uzyskane miejsce Imię i nazwisko ucznia
Zawody Pływackie Szkół Podstawowych
o Puchar Prezydenta
Miasta Knurów
IV miejsce

Sztafeta 4x50 m
Styl dowolny

Skład: Weronika Morciszek,
Julia Jagieniak,
Anna Dach,
Agata Nowosielska

Zawody Pływackie Szkół Podstawowych
o Puchar Prezydenta
Miasta Knurów
I miejsce Karol Jagieniak
styl dowolny
Zawody Pływackie Szkół Podstawowych
o Puchar Prezydenta
Miasta Knurów
I miejsce David Skrzypek
styl grzbietowy
Zawody Pływackie Szkół Podstawowych
o Puchar Prezydenta
Miasta Knurów
I miejsce Weronika Morciszek
styl grzbietowy
Zawody Pływackie Szkół Podstawowych
o Puchar Prezydenta
Miasta Knurów
III miejsce Anna Dach
styl grzbietowy

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Jasełka 2015 - "Dwie narady" - opowiadanie wg. ks. Mieczysława Malińskiego

21 grudnia 2015 r. czternastu aktorów - uczniów naszej szkoły pod kierownictwem p. Beaty Wielgosz przedstawiło swoim koleżankom i kolegom Jasełka. Przedstawienie wprowadziło nas w atmosferę świąt Bożego Narodzenia.


Turniej szachowy dla dzieci szkół podstawowych

W dniu 22 grudnia 2015 r. w naszej szkole odbył się turniej szachowy. Wzięło w nim udział 18 zawodników ze szkół podstawowych. Rozegrano po 6 partii systemem szwajcarskim. Oto wyniki naszych uczniów:

Imię i nazwisko zawodnika zdobyte miejsce ilość punktów
Filip Adamczyk miejsce 5 3,5 /5
Bartosz Krupa miejsce 6 3,5 /5
Szymon Krupa miejsce 7 3 /5
Tomasz Długajczyk miejsce 8 3 /5
Paweł Zbierański miejsce 13 2,5 /5

 

Informację przekazano na podstawie sprawozdania sędziego 
p. Ryszarda Nowaka

Chętnie pomagamy!

Świetliki wraz z opiekunami ze Świetlicy Wsparcia Dziennego
w Szczygłowicach bardzo serdecznie dziękują społeczności szkolnej z MSP nr 1 w Knurowie za ofiarowane dary.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"

Z okazji tego święta w klasach 0-III został przeprowadzony konkurs plastyczny. Oto wyniki konkursu:

oddział 0A - 1 miejsce - Jakub Sadowski; 2 miejsce Blanka Promny; 3 miejsce - Oliwier Przybylski

Klasy 1abc - 1 miejsce Dominika Wakuluk; 2 miejsce - Oliwia Dąbrowska; 3 miejsce - Paweł Szymecki

Klasy 2abc - 1 miejsce - Magda Kłaczyńska; 2 miejsce - Hanna Biernacka; 3 miejsce - Katarzyna Swierze

Klasy 3abc - 1 miejsce - Wiktoria Mateja; 2 miejsce - Klaudia Guzera; 3 miejsce - Mateusz Kołodziejczyk

Wyróżnienie otrzymała Anna Socha

Wszystkim wyróżnionym uczniom gratulujemy!!!

 

Wiadomości

Kontakt

 • MSP nr 1 im. Powstańców Śląskich w Knurowie
  44-190 Knurów
  ul. A. Słoniny 1
 • 32 235 27 15 - budynek A
  ul. A. Słoniny 1

  32 235 27 54 - budynek B
  ul. ks. A. Koziełka 7

  e-mail: mspnr1_knurow@o2.pl

Galeria zdjęć