Menu główne

Wtorek 24.10.2017
liczba odwiedzin: 108899

Wiadomości

Rada rodziców

Skład rady rodziców:

Przewodnicząca - p. Joanna Malewska

Zastępca przewodniczącej -
p. Sabina Kwiecińska,
p. Bożena Radecka

Sekretarz - p. Dorota Socha

Skarbnik - p. Marta Jany

Komisja rewizyjna:

p. Joanna Swierze

p. Agnieszka Musiolik

p. Dariusz Sękowski

 

Plany pracy

Kalendarz roku szkolnego 2017/2018

2017-2018_kalendarz_roku__obowiazujacy.pdf

Plan zajęć edukacyjnych w roku szkolnym 2017/2018

plan_zajec_edukacyjnych_2017-2018(1).xlsx

Plany pracy pedagogów szkolnych

1. Maria Chudańska - klasy 7ab; 2abcGim;3abGim

pedagog_Maria_Chudanska.xlsx

2. Joanna Musiał - Orlik - klasy 0-3

pedagog_Joanna_Musial-Orlik.xlsx

3. Brygida Pomarańska - klasy 4-6

pedagog_Brygida_Pomaranska.xlsx

Plan pracy psychologa

1. Tatiana Sikora

psycholog_Tatiana_Sikora.xlsx

Plan pracy biblioteki w budynku A

Plan_pracy_w_biblioteki_w_budynku_A.xlsx

Plan pracy biblioteki w budynku B

Plan_pracy_biblioteki_w_budynku_B.xlsx

 

Kontakt

 • MSP nr 1 im. Powstańców Śląskich w Knurowie
  44-190 Knurów
  ul. A. Słoniny 1
 • 32 235 27 15 - budynek A
  ul. A. Słoniny 1

  32 235 27 54 - budynek B
  ul. ks. A. Koziełka 7

  e-mail: mspnr1_knurow@o2.pl

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Mapa

Spotkania ze sztuką

Krzysztof Rumin – malarz i grafik był szczególnym gościem w Dniu ze Sztuką w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich w Knurowie, gdzie w budynku „B” przy ul. A. Koziełka 7  w czterech sesjach spotkało się z artystą około 265 uczniów, aby poznać tajniki sztuki tworzenia grafiki techniką linorytu. Towarzyszyła mu pani Anna Zawisza – Kubicka, która współpracuje ze szkołą od wielu lat podczas tworzenia wystaw Bliżej Sacrum w MG1, a obecnie w prezentowaniu najlepszych prac i najbardziej znanych artystów naszego regionu należących do Związku Polskich Artystów Plastyków w Gliwicach.

Krzysztof Rumin, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, od 25 lat prowadzi dla dzieci i młodzieży w Zabrzu Klub plastyczny  „Pastel”,  jest także wieloletnim nauczycielem Liceum Plastycznego w tym mieście, a obecnie wykładowcą na wydziale wzornictwa w wyższej Szkole Przedsiębiorczości w Gliwicach i znajduje jeszcze czas, aby dzielić się swoją pasją i opowiadać o procesie tworzenia grafik oraz obrazów olejnych. Tematem jego grafik są podróżujące Gracje, zaś obrazy olejne wypełniają piękne pejzaże.

Podczas spotkania z artystą uczniowie zostali zaproszeni do pracowni plastycznej poprzez obejrzenie filmu na temat działalności twórczej Krzysztofa Rumina, a następnie mogli doświadczyć techniki linorytu, dzięki obejrzeniu matryc różnych grafik oraz podjęciu  prób ich wykonania pod okiem doświadczonego twórcy. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali efekty pracy wykonanej techniką linorytu, podziwiając kunszt, cierpliwość i dokładność oraz wyobraźnię Krzysztofa Rumina. Ta lekcja została przez wielu z nich oceniona jako bardzo ciekawa, ponieważ była okazją do praktycznego zastosowania poznanej techniki plastycznej oraz spotkania ze sztuką.

OPOWIEM_WAM_O_MOJEJ_SZTUCE-_KRZYSZTOF_RUMIN__GRAFIK_I_MALARZ.mp4

 

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w piątek 13.10. o godzinie 10.30 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, która zgromadziła wszystkich uczniów i nauczycieli w sali gimnastycznej budynku A przy ul. Słoniny 1. Uroczystość rozpoczęły skierowane do wszystkich pracowników szkoły serdeczne  życzenia Rady Rodziców, którą reprezentowały panie Dorota Socha i Joanna Malewska.

Szczególnie miłym gościem był dawny dyrektor MSP1, pan Piotr Królicki, który wraz z Dyrekcją Szkoły, nauczycielami i uczniami obejrzał program artystyczny przygotowany przez klasy gimnazjalne pod kierownictwem polonistek: Agnieszki Sikory, Aleksandry Żydek-Tomeckiej i Anny Stelmach. O dekorację zadbała pani Iwona Polok, a za oprawę dźwiękową odpowiadał pan Tomasz Kowalski. Młodzież zabrała wszystkich widzów w kabaretową podróż przez epoki, przedstawiając ewolucję szkoły oraz metody nauczania, zaczynając od epoki kamienia łupanego a kończąc na czasach współczesnych. Jak przystało na prawdziwych wizjonerów gimnazjaliści odwołali się do wyobraźni  i ukazali także niezwykłą, wypełnioną pilnymi uczniami szkołę marzeń… raczej nauczycielskich, by w końcu przejść do szkoły przyszłości. Ten pomysł nawiązywał do kultowego filmu  G. Lucasa Gwiezdne Wojny, co wywołało aplauz widowni, zwłaszcza, że w role mrocznych Sithów  wcieliły się nauczycielki – Małgorzata Baron, Agnieszka Piotrowska, Alicja Jagieniak, Beata Wielgosz.  Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie Nagród Dyrektora Szkoły dla wyróżniających się pedagogów i pracowników obsługi. Gromkimi oklaskami zostali powitani na środku sali wszyscy nagrodzeni nauczyciele  tj. Monika Walczyk, Agnieszka Sikora, Alicja Jagieniak, Katarzyna Machnik,  Iwona Suszek, Kornelia Ciupek-Ciesielska, Brygida Pomarańska, Michał Holona oraz pracownicy obsługi: Agata Fiuk, Katarzyna Radler, Bożena Kurek, Ilona Szewczyk, Wiesław Rakowicz.

Akademia była miłą przerwą w piątkowych zajęciach dydaktycznych i na pewno pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.

Zapraszamy do foto-galerii.

Dzień Edukacji Narodowej

Kochani uczniowie, pedagodzy, pracownicy obsługi!

Praca nauczycieli jest wielkim powołaniem. To nie tylko obowiązek wykonywania zawodu, ale wielka misja i odpowiedzialność. Nauczyciel nie tylko rozsiewa wiedzę, pielęgnuje zasiane ziarno ale niejednokrotnie dba o to, by zebrany plon w postaci mądrych
i wrażliwych uczniów, mógł dalej się rozwijać i służyć innym.

Kochani uczniowie! Właśnie takich siewców mamy w naszej szkole!

Wam drodzy nauczyciele w tym szczególnym dniu życzymy wytrwałości w Waszej codziennej służbie dzieciom. Bądźcie pogodni i uśmiechnięci. Wiecie doskonale, że najpiękniejszymi momentami w naszej pracy są te chwile, kiedy widzimy radość
i uśmiech naszych uczniów. Takich chwil życzę Wam jak najwięcej!

Dziękujemy Wam za każdy dzień wytężonej pracy, za każdy przejaw wzajemnej życzliwości, za troskliwe spojrzenia na wychowanków, za Waszą mądrość.

Praca nauczyciela i dobre funkcjonowanie szkoły byłoby niemożliwe, gdyby nie oddana praca administracji i obsługi szkoły. Drodzy Państwo to także Wasze święto. W imieniu dyrekcji i całej społeczności uczniowskiej przyjmijcie jak najlepsze życzenia sukcesów w pracy, satysfakcji, pomyślności w życiu prywatnym.

Wszystkiego najlepszego wszystkim pracownikom szkoły życzy dyrekcja szkoły.

Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych już na dobre wpisał się w kalendarz imprez szkolnych MSP1 26 września. Nauczycielki języka angielskiego z wychowawcami i uczniami w każdej grupie wiekowej przygotowały atrakcyjne zajęcia, które w klasach VII i gimnazjalnych zakończył konkurs wiedzy o językach obcych w dniu 27.09. Pracownie i sale lekcyjne w budynku „B” przy ul. Koziełka 7 zostały wystrojone we flagi, emblematy, typowe zwroty oraz inne ciekawostki związane z wylosowanym przez wychowawcę klasy – krajem. W kolorach flag poszczególnych państw pojawiły się makijaże oraz ubrania uczniów i wychowawców. W komisji oceniającej poziom wykonania różnorodnych zadań przez młodzież zasiadały panie: Barbara Przerwa, Kinga Piechaczek, Anna Masarczyk i zgodnie uznały, że najwyższymi kompetencjami i wiedzą o językach wykazali się uczniowie klasy 3ag. Gratulujemy i dodajemy, że na wyróżnienie zasłużyły także zespoły uczniowskie i wychowawcy klas 7b oraz 2cg. Dziękujemy za zaangażowanie i ciekawy dzień w szkole! Zobacz więcej!


Sznupek w Jedynce

Sznupek – przyjaciel dzieci zawitał 25 września 2017 r. do naszej szkoły. Wszystkie dzieci z klas 0-III miały okazję poznać śląską maskotkę policji. Nazwa Sznupek wywodzi się z gwary naszego śląskiego regionu, w której "SZNUPAĆ" znaczy "SZUKAĆ". I tak od 5 grudnia 2003 r. Sznupek szuka dzieci, by przypominać im
o zasadach bezpiecznego poruszania się po ulicach i chodnikach. Stał się przyjacielem dzieci. Najmłodsi nie tylko utrwalili zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, ale również dowiedzieli się jak unikać zagrożeń w domu, szkole i na placu zabaw. Dużym zainteresowaniem cieszyły się opowieści policjanta związane
z pracą psa w policji. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w prelekcji  i z entuzjazmem słuchały rad pana policjanta,  w międzyczasie przytulając się do Sznupka i pozując do wspólnych zdjęć.

Dzisiejsze spotkanie miało miejsce dzięki współpracy z asp.szt. Piotrem Słowińskim.

Zapraszamy do foto galerii.

 

Pozostałe wiadomości w archiwum

Wiadomości

Kontakt

 • MSP nr 1 im. Powstańców Śląskich w Knurowie
  44-190 Knurów
  ul. A. Słoniny 1
 • 32 235 27 15 - budynek A
  ul. A. Słoniny 1

  32 235 27 54 - budynek B
  ul. ks. A. Koziełka 7

  e-mail: mspnr1_knurow@o2.pl

Galeria zdjęć